Yüz, boyun, dekolte ve ellere yönelik cildin canlanması, onarımı için kişiye özel hazırlanan yoğun moleküllü vitamin, mineral, aminoasitler, sıkılaştırıcı ve yeniden yapılandırıcı anti-aging maddelerin cilt altına mikro injeksiyon ile uygulanmasıdır..

Cildi beslemek için kullanılan serum ve kremler cilt tarafından çok az emilir. Ancak mezoterapi uygulaması ile cilt içine verilen anti-aging maddeler kesinlikle hedefe ulaşır. Cilt altına verilen genellikle A, E, C, D, gibi vitaminler, dolgularda kullanılan ve üstün nem tutucu özelliği bilinen hiyalüronik asit, selenyum, somon balığından elde edilen kolajen gibi cildi

besleyen ve gençleştiren maddeler verilir. Tedavi sonrası uygulanan bölgede cilt tonu ve dokusu etkilenerek cildin genel durumu hızla iyileşir. Mükemmel bir parlaklık ve canlılık sağlanır. Gevşemiş ve sarkmış deri sıkılaşarak yaşlanma etkileri en aza indirilir.

Cildin elastikiyeti artar ve sarkması azalır. Kırışıklıklar hafifler. Seans sayısı kişiye göre değişmekle birlikte ortalama 4-8 seanstır. Mezolifting de ilk seanstan 2-3 gün sonra yüz cildinde parlak bir ifade hissedilir.  Mezolift seansları ortalama 15-30 dakika sürer ve iğneler son derece ince uçlu olduklarından ciddi bir ağrı ve acı hissedilmez. Yaş sınırı olmaksızın sigara ve alkol içen kişilere, güneş ve solaryuma çok maruz kalan kişilere, yoğun iş ve stres nedeniyle yıpranmış ciltlere kolaylıkla uygulanabilir. İlk tedaviden sonra belirli periyotlarla (3-6 ayda bir tekrar) yapılan uygulamalar uzun vadede ciltte dolgu etkisi yaratır. 

Saç Mezoterapisi: Genetik yatkınlık, çevresel faktörler stresli yaşam ve yılların etkisiyle saçlarımızda dökülme kırılma, canlılığını yitirme gibi sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Özellikle mevsim değişikliklerinde erkeklerde ve kadınlarda saç dökülmelerinde artmalar gözlenir. Genel anestezi sonrası, askerlik öncesi ve sonrası, özellikle doğum sonrası, beslenme problemleri ve bazı sistemik rahatsızlıklar süreci saçlarımız için problemli dönemlerdir.

Dökülme olan bölgede deri altına çeşitli vitamin ve minerallerin verildiği etkili bir yöntemdir. Saç dökülmesinde saç azalmasının önüne geçmek amacıyla uygulanır. Alopecia Areata, Alopecia Totalis gibi saçkıranlar, Androgenetik Alopecia (genetik erkek tipi saç dökülmesi), Diffüz Alopecia (daha çok kadınlarda görülen saç dökülmesi) ve  diğer tüm nedenlere bağlı saç dökülmelerinde saç mezoterapisi kullanılabilir. Saç mezoterapisi kadınlardaki saç dökülmelerinde de oldukça faydalı olmaktadır.

Saç mezoterapisi ilk ay haftada 1 seans, ikinci ay 10 günde 1 seans ve sonraki ayda 1 seans olacak şekilde toplam 10 ile 12 seans uygulanır. Olumlu ve kalıcı sonuçların görülmesi için 3 ay geçmesi gerekebilir.


<<< YASAL UYARI >>>
Web sitemizde bulunan tüm içerik yazı ve görseller yalnız bilgilendirme amaçlıdır. • Bu bilgiler genel olup şahsa uygunluğu garanti edilmez. Görsellerdeki kişiler herhangi bir hasta
veya sağlık personelini temsil etmez. Yapılan tüm uygulamaların sonuçları kişilerin vücut tipi ve kişinin şikayet ettiği sorunun derecesine göredeğişkenlik gösterebilir. Talep edilen tüm tedavi
uygulama sonuçlarının olumlu veya olumsuz olacağını kurumumuz garanti etmez. Lütfen hekim danışmanlığı almadan hiçbir girişimde bulunmayınız.