Cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklerine neden olur.

Bununla birlikte oluşan köpüklenme önce genişleme, sonra patlama yaratır. Kavitasyon denilen bu etki, yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek depo yağların yapısını bozar.

Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak, lenf yolları sayesinde buralardan uzaklaştırılmaya çalışılır. Serbestleşen bu yağlar, adalelerde yakılarak ya da üriner sistem ve karaciğer yoluyla vücuttan dışarı atılırlar.

Yerleşmiş bölgesel yağları eritmek, selülitli bölgelerin görünümünü azaltmak için kullanılan bir yöntemdir. Bel, karın, göbek, kol ve kalça bölgelerinde ve selülit görünümünü azaltmakta kullanılır.

Kavitasyon uygulaması başlamadan bir gün önce ve sonraki gün en az 2,5 litre su içilmesi gerekir. Bu eritilmiş olan yağların vücuttan atılması için gereklidir. Kavitasyon uygulaması yapılacak alandaki deriye jel sürüldükten sonra uygulama başlığı o alanda gezdirilmektedir.

Uygulama haftada 1 kez yapılır. Her seans sonunda lenf drenaj uygulanarak parçalanan yağların vücuttan hızlı bir şekilde atılması sağlanır. Seans sayısı kişinin problemine göre 4-8 arasında değişir.


<<< YASAL UYARI >>>
Web sitemizde bulunan tüm içerik yazı ve görseller yalnız bilgilendirme amaçlıdır. • Bu bilgiler genel olup şahsa uygunluğu garanti edilmez. Görsellerdeki kişiler herhangi bir hasta
veya sağlık personelini temsil etmez. Yapılan tüm uygulamaların sonuçları kişilerin vücut tipi ve kişinin şikayet ettiği sorunun derecesine göredeğişkenlik gösterebilir. Talep edilen tüm tedavi
uygulama sonuçlarının olumlu veya olumsuz olacağını kurumumuz garanti etmez. Lütfen hekim danışmanlığı almadan hiçbir girişimde bulunmayınız.