Yüzde yaşlanma etkileri, güneşe maruz kalma, kalıtım ve yaşam tarzı sebepleri ile zaman içinde ortaya çıkmaya başlar. Yüz bölgesindeki ilk yaşlanma etkileri, yüzün dolgunluğunu yitirmeye başlaması ve kırışıklıkların belirmesidir.

Yüzdeki bu çizgileri yumuşatmak ve yüzün hacim ile dolgunluğunu yenilemek çoğunlukla enjekte edilebilir dolgu maddeleri ile cerrahi müdahale olmaksızın elde edilebilir.

Dolgu maddelerin cilt içine enjekte edilmesiyle, kırışıklık bölgesinde hacim yaratılarak kırışıklık çizgileri düzeltiliyor. Dolgu maddeleri yüzdeki yaşlılık çizgileri, yaralanmalarla oluşan çizgiler, yüzdeki şekil bozuklukları, kişinin derin sivilce
izleri gibi sorunlarda tercih ediliyor. Ayrıca kişinin dudak kalınlaştırma, dudak şekillendirme gibi estetik değişiklik taleplerinde de bu yöntemler rahatlıkla uygulanabiliyor.

Hyalüronik asit
Hyalüronik asit bir polisakkarit yani doğal şekerdir. İnsan vücudunda ve diğer canlılarda doğal olarak bulunur. Bu maddenin hücre bölünmesi, eklemlerin kayganlığının sağlaması ve cildi gergin tutması gibi çok önemli görevleri vardır.

Bu dolgularda alerjik reaksiyon görülmediğinden, her hangi bir alerjik test kesinlikle gerekmez ve dolguların kalıcılık süresi ortalama 6 ila 12 ay sürer. Uygulama son derece pratik olup tek seansta gerçekleşir ve sonuçlar son derece yüz güldürücüdür. Dolgu ile kırışıklık tedavisinde uygulanan hyalüronik asit dokuya doğal olarak yerleştirilir ve oksijen ile hormon gibi önemli besleyici maddelerin serbest geçişine olanak verir. Jelin katmanları arasında hücreler de rahatça dolaşabileceği için dolgu ile kırışıklık tedavisinde uygulanan Hyalüronik asit vücutta olduğu sürece sağlıklı bir cilt elde edilmiş olur.

Dolgu ile kırışıklık tedavisinde uygulanan Hyalüronik asitin su bağlama kapasitesi eşsizdir ve moleküller çözüldüğünde bile suya dönüşür ve vücudumuzdan hiçbir iz bırakmadan ayrılır.

Hyalüronik asit tedavisinin etkinliğinin ne kadar süreli olacağı kişiden kişiye değişir. Cildin yapısı, hayat tarzı ve yaş ile kişi tarafından talep edilen düzeltmenin derecesi gibi birçok faktöre bağlıdır. Ancak dolgu ile kırışıklık tedavisi gören hastaların çoğunda 6 ay boyunca etki % 50-80 oranında devam etmektedir. Pek çok kişi uygulanan ilk dolgu ile kırışıklık tedavisinden bir yıl sonra yeniden yaptırma ihtiyacını hissetmiştir. Düzenli olarak yapılması kalıcılığı ve etkinliğini artırmaktadır.

Dolgu ile kırışıklık tedavisi  yaklaşık 30 dakika sürer ve sonuç hemen alınır. Kırışıklıkların giderilmesi için dolgu tedavisi uygulanırken acıyı önlemek için özel bir şey yapılması genelde gerekmez. Fakat gerekirse uygulamadan önce anestezi sağlayacak bir krem uygulanabilir. Uygulamanın hemen ardından tedavi edilen alan hafif kırmızı ve şiş olabilir. Bu injeksiyonun normal sonucudur ve bir veya iki günde kaybolur. Geçici morarmalar da görülebilmektedir. Bunu en aza indirmek için tedavi öncesi ve sonrası soğuk kompres ve bazı kremler kullanılabilmektedir.


<<< YASAL UYARI >>>
Web sitemizde bulunan tüm içerik yazı ve görseller yalnız bilgilendirme amaçlıdır. • Bu bilgiler genel olup şahsa uygunluğu garanti edilmez. Görsellerdeki kişiler herhangi bir hasta
veya sağlık personelini temsil etmez. Yapılan tüm uygulamaların sonuçları kişilerin vücut tipi ve kişinin şikayet ettiği sorunun derecesine göredeğişkenlik gösterebilir. Talep edilen tüm tedavi
uygulama sonuçlarının olumlu veya olumsuz olacağını kurumumuz garanti etmez. Lütfen hekim danışmanlığı almadan hiçbir girişimde bulunmayınız.